Woda butelkowa - koszt - jak zaoszczędzić

Woda butelkowa – koszt – jak zaoszczędzić

Warto przeczytać

Woda butelkowa w plastikowych butelkach niestety generuje koszty i zanieczyszcza środowisko. Warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą nam dbać o ekologię i generować oszczędności. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas zwraca uwagę na to, aby naturalne środowisko było jak najmniej zanieczyszczone. Jak można zaoszczędzić na użytkowaniu wody? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Butelki plastikowe

Pamiętajmy o tym, że butelki z plastiku mogą wydzielać szkodliwe substancje do naszej wody. Jeśli pozostawimy butelkę w nagrzanym aucie lub przy włączonej mikrofalówce, zewnętrzne warstwy plastiku szybko się niszczą. Nic więc dziwnego, że coraz częściej odchodzimy od użytkowania takich butelek. Ponadto, butelki jednorazowe są szkodliwe dla środowiska. Co jeszcze jest ważne? Plastikowe butelki są drogie, a każdy z nas pragnie generować oszczędności w tych trudnych czasach. Zmiana nawyków może dać nam wiele korzyści. Liczne badania wskazują, że ceny wody mineralnej znacznie wzrosły. Największy wzrost odnotowujemy w dużych sklepach i dyskontach. Dbanie o zdrowie wiąże się ze spożywaniem ok. 2 litrów wody na dzień, dlatego warto poszukać alternatyw dla plastikowych butelek.

Ile zapłacimy za wodę butelkową? Ceny zależą od pojemności, rodzaju wody i danej firmy. Faktem jest, że najtańsze wody bazują na dużych butelkach i nie są łatwe w noszeniu. Półtoralitrowa butelka kosztuje nas około 2,30 złotych za sztukę.

Woda filtrowana

Jak zadbać o oszczędności i wygodę w korzystaniu z wody? Odpowiedź jest bardzo łatwa – z pomocą przychodzi dzbanek z filtrem. Woda kranowa często jest wybierana w ostateczności. Jeśli nie chcemy gotować wody i pragniemy zachować jej wartości, postawmy na filtry do wody Dafi. Pozwalają one oczyścić wodę ze związków chloru, zanieczyszczeń mechanicznych i pestycydów. Świetnie w naszej kuchni prezentują się wspomniane dzbanki z filtrem, dające wygodę i komfort.

Okazuje się, że dzbanki filtrujące są dostępne od 30 złotych. Oczywiście istnieją także droższe modele, a wybór zależy od potrzeb klienta. Atutem jest to, że dzbanek Dafi posłuży nam przez wiele lat. Za jeden filtr zapłacimy ok. 8 złotych, korzystając z niego przez miesiąc. Jest to bardziej opłacalne, niż kupowanie wody w butelkach plastikowych. Nie zapominajmy o filtrach przepływowych Dafi. Pozwalają one czerpać wodę filtrowaną prosto z kranu. Klienci chętnie wybierają także poręczne i praktyczne butelki filtrujące. W efekcie mamy dostęp do wody w każdym miejscu, dbając o nawodnienie organizmu.

Liczne możliwości

Jak widać, istnieje wiele alternatyw do wyboru plastikowych butelek. W tym wypadku doceniamy produkty Dafi, które pozwalają generować oszczędności i wygodnie korzystać z wody filtrowanej. Istotne jest to, że woda jest niezbędna do życia każdemu z nas. Jeśli nie chcemy nadwyrężać domowego budżetu, kupując często wodę w butelkach, postawmy na produkty od Dafi. Szczególnie cenione są wygodne dzbanki z filtrem, które będą nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Więcej na blogu: https://dafi.pl/blog/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *