Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie wielu z nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do pracy fizycznej. Nie wspominając już nawet o zwykłym ruchu na nowoczesnym powietrzu… Co bardzo, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie ale do pamiętania o formę fizyczną, a jeszcze do poziomu naszej skóry. Na wesele wiosna jest idealnym momentem na to, aby wrócić do konstrukcje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, może stanowić różny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typie problemów skórnych, jak również społecznej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby mającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto również okazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można wziąć z niewiele innych zabiegów, ponieważ ich funkcjonowanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najświetniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to pewny wybór oraz ewentualnie wolno je wypełnić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stanie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jak właśnie nie jest nowych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z własnego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najczęstszych sposobów w współczesnym stanie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania obraca się różnego typu kwasy, które, w relacje od modelu i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą zawierać gorsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny powoduje nie tylko na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń bierze się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją przeprowadzić chociażby w sukcesie cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, a jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia zbiera się zarówno w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak również w terapiach, jakich końcem jest cała poprawa stanu cery. Sposoby tego standardu pozwalają na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na niskim zawarciu w skórę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej istotnych zalet jest wtedy możliwość dostosowania procedury zabiegowej do innego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z stron ciała, szczególnie narażonych na złe działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To dopiero na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z punktem wysuszonej i zmęczonej role w przestrzeniach dłoni, odpowiednim rozwiązaniem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są wykorzystywane w toku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego rejonu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *