Jaki laptop do pracy biurowej wybrać?

Jaki laptop do pracy biurowej wybrać?

Warto przeczytać

Biuro w domu to dziś normalność, szczególnie w czasach, gdy koronawirus zmienił charakter naszej pracy na zdalną. Aby jednak efektywnie realizować obowiązki zawodowe, musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Najważniejszy jest wydajny laptop, który umożliwi nie tylko przeglądanie stron internetowych, przygotowywanie dokumentów czy wysyłanie maili, ale także udział w wideokonferencjach i spotkaniach online. Na co zwrócić uwagę, wybierając nowy komputer przenośny?

Parametry

Zacznijmy od podstawowych parametrów, czyli tego, na co nie zawsze zwracamy uwagę. Chodzi o procesor oraz pamięć operacyjną. Warto wybierać urządzenia wyposażone w nowoczesne procesory, które są gwarancją wydajności oraz szybkości pracy. Drugą kwestią jest pamięć RAM, czyli pamięć operacyjna. Minimalnie komputer powinien być wyposażony w 8 GB RAM, z opcją jej rozbudowy. Zapytajcie o tę możliwość sprzedawcę, ponieważ w przyszłości, gdy będziecie korzystać z bardziej wymagającego oprogramowania, może się okazać, że pamięć operacyjna jest niewystarczająca. Wówczas wystarczy dokupić odpowiednią kość i ją wymienić.

Niezwykle ważny jest także rodzaj dysku. Jeśli zależy wam na szybkiej pracy i bezpieczeństwie danych, warto zainwestować nieco więcej, w czym pomoże szybka gotówka i wybrać dysk SSD. Musicie zwrócić uwagę także na jego pojemność. Im większy, tym lepiej, ponieważ zmieści się na nim dużo plików. Do typowej pracy biurowej, czyli opracowywania dokumentów czy przeglądania internetu w zupełności wystarczy dysk 256 GB.

Matryca

Dla własnego komfortu powinniście dobrze przemyśleć kwestię matrycy komputera. Zbyt mały ekran będzie utrudniał wielogodzinne korzystanie z laptopa, szczególnie gdy musicie dużo pisać czy wprowadzać dane liczbowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup laptopa z matrycą 15,6 cala o rozdzielczości Full HD. Jeśli jednak ekran nawet o takich parametrach będzie wciąż za mały, warto pokusić się o zakup zewnętrznego monitora. Jego koszt bez uszczerbku dla domowego budżetu sfinansujecie z szybkiej gotówki.

Monitor bez trudu można podłączyć do laptopa jako dodatkowy ekran, a po zmianie ustawień w systemie operacyjnym, będziecie korzystać z dwóch monitorów jednocześnie. Jest to idealne rozwiązanie dla grafików, a także dla osób, które opracowując dokument, korzystają na przykład ze stron internetowych. Nie musicie się przełączać pomiędzy oknami. Wystarczy na laptopie otworzyć potrzebne strony, a na głównym ekranie edytor tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *