Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Szklarska Poręba

Dolnośląskie

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i wiedzy lekarze wiedzą jeszcze bardzo na jej element. I chociaż geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się jeszcze dużo pomocne.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Co toż stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się oczywiście w macicy – zostaje odnaleziona w innych częściach organizmu Pacjentki. Przeważnie są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie te przypadki, w których endometrium było zamontowane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez powodu na teren występowania przechodzi przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w poprzedniej części są usuwane z ciała kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te umieszczone w innych częściach systemu nie są takiej ofert i podbiega do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z serii jest podstawą powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a dodatkowo bezpłodności. W bieżących latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze powodu na brak porad dotyczących podłoża jej powstawania, nie jest skuteczny środek na ostatnie schorzenie. W klubu z tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje więc choroba złośliwa. Jednakże jej rozwój kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w pewnym z artykułów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, jest innego sposobu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi racjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, znajduje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują pozostałe formy leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w projektu uzyskania jako najpiękniejszego wyniku kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w współczesnym i dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I używa się terapię farmakologiczną, która dodatkowo umożliwia w potyczce z bólem, i w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, reklamuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Lądek Zdrój

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wnikają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod opieką lekarzy do tyłu naszego istnienia. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i doskonałemu leczeniu, jest nadzieja na zredukowanie lub całe wyeliminowanie dolegliwości związanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *