Czy warto korzystać z prywatnej służby zdrowia

Czy warto korzystać z prywatnej służby zdrowia

Warto przeczytać

W ostatnim czasie stan twojego zdrowia uległ wyraźnemu pogorszeniu? Z tego też powodu byłaś częstym gościem przychodni i poradni specjalistycznych? Wniosek, który nasuwa się po kilku takich wizytach jest taki, że aby chorować trzeba mieć czas? Niestety długie kolejki do lekarzy specjalistów to od wielu lat poważny problem polskiej służby zdrowia. Problem, na którym cierpimy wszyscy. Czy można cokolwiek z tym zrobić? Alternatywą dla leczenia się na NFZ jest prywatna służba zdrowia.

Co to jest prywatna opieka medyczna?

Jest to leczenie się u lekarzy prywatnie – płacąc za każdą wizytę. Można również zdecydować się na zakup specjalnych pakietów lub przystąpienie do pakietu medycznego w swoim zakładzie pracy, jeśli taką ofertę posiada dla pracowników. Prywatna służba zdrowia ma wiele zalet. Przede wszystkim pracują w niej ci sami lekarze, których znajdziemy w szpitalach i poradniach. Różnica polega na tym, że umawiając prywatną wizytę dostaniemy się do nich zdecydowanie szybciej. Po drugie prywatna służba zdrowia to zwykle wyższe standardy opieki medycznej, a także dysponowanie nowocześniejszym sprzętem i wyposażeniem, dzięki któremu można trafniej i celniej diagnozować choroby.

Ile kosztuje prywatna opieka medyczna?

Umawiając się na prywatną wizytę do lekarza specjalisty, pamiętajmy że ich cena może być różna. Zazwyczaj rozpoczyna się od 150 złotych i może sięgać nawet 500. Za dodatkowo zlecone badania, takie jak USG czy RTG także przyjdzie nam zapłacić. Czy jednak finanse mogą być przeszkodą do tego, aby zadbać o swoje zdrowie? Jeśli musisz pilnie umówić się do lekarza, a jedyną opcją jest tylko prywatna wizyta, pożyczka przez internet to rozsądne wyjście na zdobycie potrzebnych pieniędzy na leczenie. Dzięki nim możesz niemal z dnia na dzień umówić się do potrzebnego ci lekarza, omijając długie kolejki do lekarzy na NFZ. Jeśli pracujesz w dużej firmie, warto się dowiedzieć czy istnieje w niej grupowa opieka medyczna. Jeśli tak, dowiedz się jak można do niej przystąpić i z jakimi kosztami się to wiąże. Zwykle z comiesięcznego wynagrodzenia pobierana jest pewna kwota – składka – zwykle wynosząca między 50 a 100 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *